Dekontaminační podlahová krytina
Kód: DKPDetailní popis produktu
Proč zvolit dekontaminační podlahovou krytinu?
Jedná se o nejvyšší úroveň ochrany citlivých prostorů před kontaminací přenášenou botami a kolečky – přilnavý speciální polymer zachytí až 98 % povrchové kontaminace již za 3 kroky. Řešení na míru pro farmaceutický průmysl, výrobu polovodičů, automotive, zpracování potravin atd.
Přilnavý povrch zachytí až 98 % veškeré povrchové kontaminace přenášené botami a koly již za 3 kroky. Až 80 % veškeré kontaminace se do citlivých prostorů dostává právě přes podlahu – krytina tuto cestu efektivně uzavírá.
Speciální polymer je bakteriostatický (testováno na Pseudomonas aeruginosa a Staphylococcus aureus), ESD – snižuje riziko poškození elektrostatickým výbojem – a netoxický bez uvolňování škodlivých složek. Odolná vůči rentgenovému i gama záření.
Po vytření čisticím roztokem (voda, detergent nebo dezinfekce), stažení gumovou čepelí a setření se přilnavost plně regeneruje na 100 %. Krytina si tak při správném čištění dlouhodobě zachovává maximální dekontaminační účinnost.
Krytina se dodává v šíři 140 cm a lze ji spojovat do libovolných tvarů a rozměrů. Cena závisí na ploše a složitosti. Kontaktujte nás – připravíme individuální cenovou nabídku včetně náběhových hran a instalačních materiálů.
| Typ | Dekontaminační podlahová krytina pro čisté provozy |
| Materiál | Speciální polymer – bakteriostatický, ESD, netoxický, bez uvolňování toxických složek |
| Dekontaminační účinnost | Odstraňuje až 98 % veškeré povrchové kontaminace (min. 3 kroky) |
| Šířka / formát | 140 cm (lze spojovat do libovolných tvarů a rozměrů) |
| Barva | Modrá |
| Tloušťka profilu | 2,5 mm – snadný a bezpečný průjezd vozíků |
| Koeficient tření | 2,02 (ASTM C1028) / 4,05 (TORTUS) |
| Odolnost proti zatížení | 84 kg/cm² |
| Tepelná odolnost | 0 °C až 50 °C |
| Antibakteriální účinnost | Testováno na Pseudomonas aeruginosa a Staphylococcus aureus |
| Záření | Bez účinku rentgenového i gama záření |
| Chemická odolnost | Odolnost vůči většině chemických látek |
| Cena | Individuální dle plochy a složitosti – cenová nabídka na vyžádání |
| Doporučené použití | Farmaceutický průmysl, výroba polovodičů, automotive, zpracování potravin, ukládání dat |
Jak přilnavá dekontaminační krytina funguje a čím se liší od dezinfekční rohože?
Dezinfekční rohože (jako Sani-Trax) pracují s chemickým dezinfekčním roztokem – ničí mikroorganismy kontaktem s chemikálií. Dekontaminační přilnavá krytina funguje na fyzikálním principu – speciální polymer mechanicky zachycuje a zadržuje prachové částice, mikroby i další kontaminanty přímo na svém povrchu. Kontaminanty se k povrchu přilepí a nemohou se dál šířit do chráněného prostoru. Jde o řešení pro prostředí, kde je potřeba zachytit i submikronové částice, které chemická dezinfekce neodstraní.
Jak se krytina čistí a jak dlouho vydrží přilnavost?
Při správném čištění se přilnavost plně regeneruje na 100 %. Postup je jednoduchý: povrch vytřete čisticím roztokem (voda, detergent nebo dezinfekce), roztok stáhněte gumovou čepelí a setřete. Po vyschnutí je krytina opět plně funkční. Frekvenci čištění přizpůsobte intenzitě provozu – v čistých prostorách s nízkou frekvencí průchodů může jedno čištění vydržet i několik dnů.
Co znamená ESD vlastnost krytiny a pro koho je důležitá?
ESD (Electrostatic Discharge) označuje schopnost materiálu řízeně odvádět statickou elektřinu a snižovat riziko elektrostatického výboje. To je klíčové pro výrobu polovodičů, elektroniky a dalších citlivých součástek, kde by výboj mohl způsobit nenávratné poškození produktu. Krytina tak plní dvojí funkci – chrání před částicovou kontaminací i před poškozením elektrostatikou.
Jak probíhá objednávka a instalace?
Cena se odvíjí od plochy a složitosti tvaru instalace. Kontaktujte nás na info@rohozkysamba.cz s popisem prostoru (plocha, tvar, typ provozu) a připravíme individuální cenovou nabídku včetně náběhových hran a instalačních materiálů. Zajišťujeme také profesionální instalaci po celé České republice.
Diskuze
Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.
.png?69a929ca)
.png?69a929ca)
.png?69a929ca)
.png?69a929ca)



