Prodlužte si životnost rohože vhodným zacházením

Čím lépe se o své věci staráme, tím déle nám věrně slouží. Není to pouhé klišé, víme to všichni. Jak ale ovlivnit životnost rohože, po které necháme chodit denně desítky lidí, přestože právě to je účel každé rohožky? Přinášíme pár tipů a rad na údržbu vchodových i průmyslových rohoží.

 Rohožka-pes-FB-baner-webová-kvalita-v2

Nejlepší přítel vchodové rohože je vysavač

Přirozeně bude údržba souviset s roční dobou. V zimě bude péče o rohože náročnější než ve slunném létě. Nejjednodušším a zároveň nejefektivnějším způsobem čištění všech vchodových rohoží je pravidelné vysávání. Dalším aspektem je pak materiál rohože:

  • Venkovní nesavé rohože jednou týdně vysajte nebo zameťte a jednou měsíčně doporučujeme i použití vody na řádnější vyčištění.
  • Vnitřní absorpční rohože můžete vysát či zamést každý den, občas vyčistěte i prach a písek z pod rohože. A pravidelně ve čtvrtletních frekvencích rohožce dopřejte extrakční čistění.

Průmyslové rohože snesou vodu

V první řadě je důležité uvědomit si, že i když jsou průmyslové rohože odolnější  než rohože vchodové, musíme dodržovat jejich smysl. Těžké vozíky naložené hotovými díly tak jako vysokozdvižné vozíky rohože mechanicky poškodí stejně jako pád těžkých ostrých předmětů. I nesprávná obuv dokáže povrch rohožky znehodnotit. Rohože pro všeobecné použití snesou obuv se standardní (měkkou) podrážkou, na rohože odolné olejům (typu RS) se pak můžeme pohybovat s odolnou (tvrdou) podrážkou. Opět i průmyslové rohože nejefektivněji vyčistíte pomocí vysavače, popř. zametením. Pro důkladnou údržbu použijte mokré čištění - jednou týdně vlhkým mopem vlažnou vodou, u rohoží typu RS si můžete pomoci slabým odmašťovacím přípravkem. Neopomíjejte čas od času vysát prach a špínu ze spár mezi rohožemi a náběhovými hranami. A jednou za čtyři měsíce projeďte rohože lehkým kartáčovým podlahovým strojem. Údržba rohoží je v zásadě jednoduchá. Rohožky samba pravidelně masírujte vysavačem, občas jim dopřejte mokrou lázeň. A konečně jednou za půl roku za vámi po dohodě rádi přijedeme a rohože zkontrolujeme naším zkušeným okem.

Rádi vám poradíme

Rohože jsou náš svět, víme o nich všechno. Chcete si udržet ve svém okolí čisto na dlouhou dobu? Tým ROHOŽKY samba vám rád a zkušeně poradí a zodpoví vaše dotazy. Poradíme, jak nejvhodněji pečovat o různé druhy rohoží. Doporučíme tu pravou rohož pro vaše potřeby a podmínky. Stačí si s doporučením odborníků z týmu ROHOŽKY samba vybrat tu pravou. Kontaktujte nás na info@rohozkysamba.cz nebo telefonicky na čísle +420 602 493 338.